Cvičení z datových struktur I (NTIN066)

Středa od 15:40

Toto jsou stránky cvičení k pondělní přednášce Martina Mareše, konkrétně paralelky cvičené Ondřejem Mičkou.
Muhehehe

Podmínky zápočtu a formát cvičení

K získání zápočtu je třeba získat alespoň 80 bodů z domácích úkolů. Docházka není povinná, cvičení mají charakter konzultací. Na cvičeních typicky zadáme domácí úkol a podíváme se na řešení toho předchozího. Následně budeme dle zájmu individuálně či skupinově konzultovat věci z přednášky a dotazy k úkolům. Můžete například během cvičení pracovat na domácím úkolu a rovnou konzultovat problémy. Veškeré důležité informace se pokusím včas dávat na web (sem), případně poslat mailem. Nebojte se ptát (v nejhoším případě se prostě nic nedozvíte :-)).

Domácí úkoly

Viz pravidla na stránce přednášky. Prosím přečtěte si pravidla.

Úkoly se odevzdávají přes ReCodEx (i experimentální). Prosím přidejte se do příslušné skupiny. Materiály k úkolům (zdrojové kódy) naleznete v gitovém repozitáři.

Pár doporučení:

Když to nejde můžete zkusit:



Jazykové okénko

Implementační úkoly je možno odevzdávat buď v Pythonu 3 nebo v C++17, přesnější parametry jako kompilátor C++ najdete v ReCodExu. Pokud neumíte C++ ale C ano, pak nezoufejte, stejně je velmi doporučeno psát v C++ jako by to bylo staré dobré C a drtivou většinu vlastností, které má C++ navíc můžete tedy ignorovat.

Pokud ani jeden z jazyků neumíte, níže jsou odkazy na některé tutoriály a jiné užitečné informace. A samozřejmě, cvičící a strýček Google jsou kamarádi.

Pokud si nejste jistí, který z jazyků použít, já osobně bych doporučil Python, neb se mi mnohem lépe čte a přijde mi celkově přívětivější a možná i trochu užitečnější. Každopádně ale můžu doporučit si vybrat ten z jazyků, kterým se vám čte a píše lépe.

Python

C++